Vítejte na oficiálních stránkách

ROZHLEDNY

CHLUM

416 m.n.m

Plzeň - Doubravka


V DUBNU BUDE OTEVŘENO O VÍKENDECH A SVÁTCÍCH OD 10:00 DO 17:00.

Vážení návštěvnící, v neděli 30.4.2017 bude po 18:00 areál rozhledny Chlum uzavřen a bude nepřístupný z důvodu konání soukromé akce. Děkujeme za pochopení

V sobotu 20.5.2017 se na Chlumu koná první letošní noční Chlum aneb "Západ slunce nad Plzní a noční Plzeň z rozhledny Chlum". Bude otevřeno až do 22:00. Více info v záložce "Akce".

3.6.2017 se na Chlum po roce vrátí seriál běhů "Rozhledny v pohybu". Přijďte zkusit běh kolem Chlumu, výběh na Chlum a na závěr si vyběhnout ještě 121 schodů rozhledny. Více info v záložce "Akce".

Vážení návštěvníci, vítejte na stránkách rozhledny Chlum. Rozhledna se nachází v městské části Doubravka v krajském městě Plzeň na vrchu Chlum, ve výšce 416 m.n.m.

Rozhledna poskytuje překrásný kruhový výhled nejen na krajské město Plzeň a jeho okolí. Za příznivé viditelnosti je nádherně vidět Šumava, Český les, Brdy, a oblasti Rokycanska.

V záložce 360°- panorama si můžete udělat představu o výhledu z rozhledny Chlum. Po kliknutí na popisek se přenesete přímo do mapy a místo se Vám zobrazí. Je dílem neznámého příznivce, který chtěl zůstat v anonymitě. Za mapu mu patří obrovský dík.

Rozhledna je provozována Odborem klubu českých turistů Bolevec Plzeň a je ve vlastnictví firmy Rozhledna Chlum s.r.o.

Přijďte se k nám podívat za krásnými rozhledy nebo alespoň strávit příjemné odpoledne v přírodě a dát si pivo, limo nebo zmrzlinu. K posezení jsou připraveny dřevěné lavice se stoly, z nichž některé jsou kryté altány. Malé děti se mohou vyřádit na malém dětském hřišti. Rozhledna je snadno dostupná viz odkaz "Kde jsme a kudy k nám".

V pokladně jsou k dostání různé suvenýry s motivem rozhledny Chlum, viz odkaz "Suvenýry" a mnoho dalších. Pro sběratele je k dispozici i rozhlednové razítko.