Vítejte na oficiálních stránkách

ROZHLEDNY

CHLUM

416 m.n.m

Plzeň - Doubravka

 

V květnu bude otevřeno o víkendech a svátcích od 10:00 do 18:00. Těšíme se na Vás.

18.5.2019 se rozhledna Chlum zapojí opět do závodu AIMTEC Open race. Na Chlumu bude cíl  rodinné trasy.

Vážení návštěvníci, od 1.6.2019 bude v prodeji druhá verze dřevěné turistické známky Chlumu č.707. Její náhled viz obrázek v záložce SUVENÝRY v části "Turistické dřevěné známky". První verze známky se doprodává a po vyprodání již nebude v prodeji.

Vážení návštěvníci, vítejte na stránkách rozhledny Chlum. Rozhledna se nachází v městské části Doubravka v krajském městě Plzeň na vrchu Chlum, ve výšce 416 m.n.m.

Rozhledna poskytuje překrásný kruhový výhled nejen na krajské město Plzeň a jeho okolí. Za příznivé viditelnosti je nádherně vidět Šumava, Český les, Brdy, a oblasti Rokycanska.

V záložce 360°- panorama si můžete udělat představu o výhledu z rozhledny Chlum. Po kliknutí na popisek se přenesete přímo do mapy a místo se Vám zobrazí. Je dílem neznámého příznivce, který chtěl zůstat v anonymitě. Za mapu mu patří obrovský dík.

Rozhledna je provozována Odborem klubu českých turistů Bolevec Plzeň a je ve vlastnictví firmy Rozhledna Chlum s.r.o.

Přijďte se k nám podívat za krásnými rozhledy nebo alespoň strávit příjemné odpoledne v přírodě a dát si pivo, limo nebo zmrzlinu. K posezení jsou připraveny dřevěné lavice se stoly, z nichž některé jsou kryté altány. Malé děti se mohou vyřádit na malém dětském hřišti. Rozhledna je snadno dostupná viz odkaz "Kde jsme a kudy k nám".

V pokladně jsou k dostání různé suvenýry s motivem rozhledny Chlum, viz odkaz "Suvenýry" a mnoho dalších. Pro sběratele je k dispozici i rozhlednové razítko.