Vítejte na oficiálních stránkách

ROZHLEDNY

CHLUM

416 m.n.m

Plzeň - Doubravka

Otevírací doba v závěru října:

čtvrtek 28.10.2021: 10:00 - 17:00

 sobota 30.10.2021:  10:00 - 16:30

 neděle 31.10.2021:  10:00 - 16:30   

Vážení návštěvníci a turisté, již po osmé se rozhledna Chlum zapojí do Plzeňských oslav vzniku republiky a to opět speciálním pochodem "28 kilometrů na rozhlednu Chlum" a možností navštívit rozhlednu za zvláštní vstupné 28 Kč. Akce se bude konat ve čtvrtek 28.10.2021. Na rozhledně je povinná kontrola a cíl akce je restauraci "U Soptíka" v Bukovci. Více informací v záložce "AKCE". Neseďte doma a pokud Vás nezaujmou jiné akce přijďte se projít k nám nahoru na rozhlednu.

Vážení návštěvníci, vítejte na stránkách rozhledny Chlum. Rozhledna se nachází v městské části Doubravka v krajském městě Plzeň na vrchu Chlum, ve výšce 416 m.n.m.

Rozhledna poskytuje překrásný kruhový výhled nejen na krajské město Plzeň a jeho okolí. Za příznivé viditelnosti je nádherně vidět Šumava, Český les, Brdy, a oblasti Rokycanska.

V záložce 360°- panorama si můžete udělat představu o výhledu z rozhledny Chlum. Po kliknutí na popisek se přenesete přímo do mapy a místo se Vám zobrazí. Je dílem neznámého příznivce, který chtěl zůstat v anonymitě. Za mapu mu patří obrovský dík.

Rozhledna je provozována Odborem klubu českých turistů Bolevec Plzeň a je ve vlastnictví firmy Rozhledna Chlum s.r.o.

Přijďte se k nám podívat za krásnými rozhledy nebo alespoň strávit příjemné odpoledne v přírodě a dát si pivo, limo nebo zmrzlinu. K posezení jsou připraveny dřevěné lavice se stoly, z nichž některé jsou kryté altány. Malé děti se mohou vyřádit na malém dětském hřišti. Rozhledna je snadno dostupná viz odkaz "Kde jsme a kudy k nám".

V pokladně jsou k dostání různé suvenýry s motivem rozhledny Chlum, viz odkaz "Suvenýry" a mnoho dalších. Pro sběratele je k dispozici i rozhlednové razítko.