Vítejte na oficiálních stránkách

ROZHLEDNY

CHLUM

416 m.n.m

Plzeň - Doubravka

Vážení návštěvníci, v říjnu bude rozhledna Chlum otevřena o víkendech a svátcích od 10:00 do 18:00.

Při nepříznivé meteorologické situaci (například bouřka, déšť, silný vítr, mlha, sněžení, námraza, extrémní horko,  ...) BUDE rozhledna uzavřena. V době uzavření rozhledny nefunguje ani bufet. Aktuální situaci DOPORUČUJEME ověřit na kontaktních telefonních číslech - viz "kontakt", nebo na FB stránkách, jejichž aktualizace je rychlejší a jednoduší.

Vážení návštěvníci a turisté, již po šesté se rozhledna Chlum zapojí do Plzeňských oslav vzniku republiky, a to opět speciálním pochodem "28 kilometrů na rozhlednu Chlum". Akce se bude konat v neděli 28.10.2018. Více informací v záložce AKCE.

Vážení návštěvníci, od 2.9.2017 je v prodeji druhá verze vizitky Chlumu č.748. Její náhled viz obrázek v záložce SUVENÝRY v části "Turistické vizitky". První verze vizitky již není v prodeji.

Vážení návštěvníci, vítejte na stránkách rozhledny Chlum. Rozhledna se nachází v městské části Doubravka v krajském městě Plzeň na vrchu Chlum, ve výšce 416 m.n.m.

Rozhledna poskytuje překrásný kruhový výhled nejen na krajské město Plzeň a jeho okolí. Za příznivé viditelnosti je nádherně vidět Šumava, Český les, Brdy, a oblasti Rokycanska.

V záložce 360°- panorama si můžete udělat představu o výhledu z rozhledny Chlum. Po kliknutí na popisek se přenesete přímo do mapy a místo se Vám zobrazí. Je dílem neznámého příznivce, který chtěl zůstat v anonymitě. Za mapu mu patří obrovský dík.

Rozhledna je provozována Odborem klubu českých turistů Bolevec Plzeň a je ve vlastnictví firmy Rozhledna Chlum s.r.o.

Přijďte se k nám podívat za krásnými rozhledy nebo alespoň strávit příjemné odpoledne v přírodě a dát si pivo, limo nebo zmrzlinu. K posezení jsou připraveny dřevěné lavice se stoly, z nichž některé jsou kryté altány. Malé děti se mohou vyřádit na malém dětském hřišti. Rozhledna je snadno dostupná viz odkaz "Kde jsme a kudy k nám".

V pokladně jsou k dostání různé suvenýry s motivem rozhledny Chlum, viz odkaz "Suvenýry" a mnoho dalších. Pro sběratele je k dispozici i rozhlednové razítko.